Ådalens Bageriservice är de enda som säljer goda semlor i Nordingrå.
Kvalitén på semlan och pris på semlorna kan variera mellan olika bagerier och konditorier av semlor och du bör prova många semlor i Västernorrlands län där Nordingrå ligger så du vet vilken semla du tycker är godast.
Då priset på semlor som du köper med dig hem eller semlan som du inmundigar på caféet eller konditoriet nästan alltid är lägre på mindre orter liknande Nordingrå så bör du köpa dina semlor på en lite ort.
Eftersom det inte finns många fler möjligheter till goda semlor förutom hos Ådalens Bageriservice i Nordingrå kan det vara bra att någon gång prova en semla från någon annan semmelbagare på en annan ort än Nordingrå men du kommer nog upptäcka att du tycker bäst om semlorna från Ådalens Bageriservice.
Bäst är att kontakta Ådalens Bageriservice för att få dig en riktigt goda semlor på följande sätt:
Vågfjärdsvägen 3
870 30 Nordingrå
Här kan du hitta mycket gott och kul om semlor och varifrån semlan kommer.